Beauty & Performance víkend HU 13. - 14.5.2017

Víkendu v Maďarsku jsme se účastnili opět s Bombičkou a i Imolkou.

13.5. - Klubová výstava chrtů
14.5. - Cacil coursing Alsonemedi

Výstava
- byla v retro stylu a byla velmi hezky připravena, rozhodčí p.Kotlár byl velmi příjemný. Hodně z nás mělo stylové kostýmy a atmosféra byla přátelská. Jen škoda, že na chrtíky pršelo.
Bombička V2 res CAC
Imolka VD - jasně není výstavní agar, o nic nešlo :-)... přeci to aby ji nebylo líto, že Bombička se šla vystavovat a ona ne :-)

Coursing
- začínal za krásného počasí, ovšem zcela zkazil dojem z úžasného víkendu, který nespravil ani nový titul pro Bombičku a to Beauty and Performace winner HU 2017!
Imolka byla v prním kole, velmi krátce po startu, kdy si nadběhla návnadu a dostala se před druhou fenu, napadena soupeřkou.
Imolka je velmi nekomfliktní a submisivní pejsek a tak celou cestu ke mně byla napadána a to aniž by situaci druhé feně oplatila. K mému velkému úžasu rozhodčí nařídili místo diskvalifikace opakovaný běh, s důvodem, že obě ztratily (to není možné, 2 velcí chrti na volném prostranství ...). Ona už samozřejmě neběžela, nebo spíš ode mne odběhla, nechtěla se nechat chytit a pak zamířila opět lovit, ovšem tak, aby se ani v nejmenším nestřetla s fenou, která ji napadala, ta neváhala a ke konci změnila směr a opět "šla" do Imolky.
Strašně si nadávám, že jsem ji pustila do opakovaného běhu. Nešlo vůbec o to, že má nedoběh, ale o to, že jsem hned neprotestovala, jak to, že nebyla udělena diskvalifikace za napadání.
Ještě větší zděšení bylo, když mne majitelka napadající feny obvinila, že můj pes stojí za ...., že jí zkazil běh a ostatní nechutnosti.... místo toho, aby se mi omluvila. O atacích na FB ani nemluvím.
Imolka byla napadena už jednou na podzim a tento zážitek ji jistě na radosti z běhání nepřidá.

Situace mi přišla natolik neférová, že ač to jindy nedělám a respektuji názor rozhodčích, jsem se dotázala rozhodčí H. Kronsteiner na její názor na situaci, protože byla konfliktu nejblíže. Velmi ji děkuji, že mi odepsala a také za její názor k dané situaci. Chápu, že k zadání disq musí přistoupit obě rozhodčí. Ať už se v "zákulisí" dělo cokoliv, potvrdila mi, co jsem viděla a to, že červená dečka měla být z jejího pohledu diskalifikována.

To, co se stalo, se už bohužel stalo, je zbytečné obviňovat sebe či rozhodčí, ale majitelka feny by se nad svých hrubým chováním měla velmi zamyslet.

Níže můžete vidět 3 fotografie z dráhy -  Imola bílá a druhá fena s červeným dresem ILLA-BEREK Akarat

Všem přátelům děkuji za poskytnuté krásné fotografie.