Kucorgó-Dombi Imola

Kucorgó-Dombi Imola

Magyar AGAR holčička

otec: Somogy Kincse Hunor
matka: Kucorgó-Dombi Fodorka

narozena 17.7.2013 v Maďarsku

76cm v kohoutku

RODOKMEN / PEDIGREE


Imolka se stala dne 8.9.2013 novým členem naší rodiny. Krásně zapadla do smečky. Je to úžasné, jemné a klidné stvoření, tolik se podobá svojí mamince Fodorce :-). Imolka je pro nás vzorem původního typu plemene Magyar Agar ( a ne Hungarian Greyhound ), tedy úplně něco jiného, než na co jsou rozhodčí a lidé u nás v republice zvyklí :-) a je nám jasné, že se zde budeme setkávat s pomluvami a nepřejícností.

Neustále se mne přátelé i nepřátele ptají, co ona vlasně je, zda výstavní typ, tak odpovím to, co říkají právě chovatelé MA v Maďarsku. Imola je "traditional hunting type of Magyar Agar"

První setkání Magyar Agarem bylo u mého manžela ještě v dětství, kdy jeho nejlepší kamarád měl právě toto plemono, "danajský" dar od strýčka z Maďarska, od té doby toužil mít opět tohoto psa po svém boku a první v naší rodině byla adoptovaná Milla , úžasné stvoření, které bude vždy nezapomenutelným prvním Agarem střážícím náš dům a naši smečku. Když Milluška odešla bylo tu příliš prázdno, chtěli jsme mít opět doma takového psa. Jsem moc ráda, že jsem měla možnost mít holčičku z vrhu Kucurgo-Dombi "I", po rodičích, kteří odpovídali mým představám.
Vždy jsem v rodokmenech MA a i naší Imolky obdivovala toho psa: Somogy Kincse Dodo jak nádherný je, podle mne úžasný MA s překrásnou hlavou a s kohoutkovou výškou 80cm... a naše Imolka začíná být kopií svého dědečka jen v pravda v tom jemnějším holčičím provedení :-)... děkuji za to osudu a jsem velmi šťastná.

Imolka, ostatně jako všichni psi, je členem rodiny a vše má teprve před sebou, všechny vyhrané pohárky na soutěžích budou jen bonusem... a když nebudou, tak se také nic nestane...:-).

Výstavy:
Klubový vítěz mladých KCHCH 2014
Junior Šampion CZ

4 x Velmi nadějná 1, 2 x Best Baby, 2x Best Puppy,  1 x BIS Baby 4
3 x výborná, 3 x CAJC, 3x BOJ, BOB, BIS3 fena klubový vítěz mladých

Dostihová a coursingová licence vystavena únor 2015

.. Imolka se aktivně účastní coursingů s ostatními členy naší smečky, nikdy ji nepoužijeme na chov, protože MA prostě chovat nechceme, tak je zbytečné vypisovat všechno, co kdy získala... její megaúšpěná sestra je Mistryní Evropy v dostizích 2015 a podle mne nejrychlejší MA současnosti...
Imolka je naše velké žíhané štěstí, má skvělou povahu hodící se do smečky a jsme za ni opravdu šťastni...
PS : nikde to neříkejte, ale ona si myslí, že je italák :-)